Rolničky pro kočky

Naše rolničky jsou často poptávány majiteli koček. Zpětnou vazbou od zákazníků získáváme informace, o která se zde rádi podělíme.Rolničky, které majitelé kočkám věší na obojky neslouží jen jako ozdoba, nebo zajímavý zvukový doplněk. Hlavním účelem je, aby se z tichého úspěšného lovce stalo hlučné zvíře, kterému se nepodaří lovit ptáky a myši. Z ptáků a hlodavců pochází řada nemocí, ale kočky mají také ve zvyku se s těmito úlovky chlubit, takže je majitelé i jejich sousedé ke své nelibosti nacházejí před svým prahem.Jak zamezit kočce v lovu? Tichého lovce nelze tak snadno obelstít.

Dobrým trikem majitelů koček je tedy zavěšení rolničky na krk zvířete. Vzniká ale jeden vážný problém. Majitelé kočkám na krk často zavěsí menší, nebo nevhodné rolničky, které sice jinak zvoní, ale plavný kočičí pohyb je nerozezní, nebo se často kočka naučí pohybovat právě tak, aby rolnička nezvonila.

Rolničky pro kočky
Rolničky pro kočky

Jakou rolničku tedy zvolit? Jeden faktor se samozřejmě skrývá v samotné kvalitě rolničky. Důležitým faktorem je ale také velikost rolničky. Nejde jen o to, že větší rolničky prostě více zvoní. Podstatný je ale zejména poměr mezi vnitřním průměrem rolničky a velikostí ocelové kuličky uvnitř a tloušťkou i materiálem stěny rolničky. Tento poměr začíná být velmi významný u rolniček s průměrem >25mm. Uvnitř těchto větších rolniček už totiž může docházet k převalování ocelové kuličky, které už samo o sobě vydává zvuk, který potřebujete docílit.Stejný princip platí pro turistické rolničky na odhánění medvědů.

Které rolničky z naší výroby jsou tedy pro kočky vhodné?

Vzhledem k vhodné velikosti a vlastnostem popsaným výše a zkušenostem zákazníků, doporučujeme tuto velkou rolničku:

Mosazná rolnička Ø 28mm, objednací kód ROLV3

Hodnoty: 12g, 80dB, 2900 Hz

její maloobchodní cena je cca 40 Kč (1,8 EUR), přesnou aktuální cenu najdete v platném ceníku, nebo na dotaz.

Vyzvednout si ji můžete po domluvě ve výrobně, nebo u některého z našich odběratelů.

Velká rolnička pro turisty na medvědy

Uchycení rolničky

Jak jsme se přesvědčili, s uchycením samotných rolniček může být problém. Šlo však o konkurenční rolničky, které mají kroužek úchytu na koncích pouze zahnutý vložený do rolničky jako pero. Pak může dojít k vytažení úchytu. Pokud takovou rolničku pověsíte kočce, ovečce, nebo psu na obojek zpravidla ji velmi brzo ztratí.

Naše rolničky mají do počátku výroby kroužek úchytu vyroben z pevného mosazného drátku, který je uvnitř rolničky několikrát zakroucen, takže je úchyt velmi pevný a má velkou odolnost. Proti je také vyhledávají majitelé větších zvířat, jako jsou ovce ap.

Proto není tedy problém naši rolničku použít i jako turistickou rolničku a přivázat ji za úchyt na botu, kamkoli jinam na tělo nebo batoh, nebo na obojek vašeho psa.