Mosazný dveřní velký pérový zvon "Velký Svatý Mikuláš"

Mosazný dveřní zvon z naší výroby k použití jako dveřní zvon v domech, provozovnách i menších obchodech. Svatý Mikuláš je patronem všech obchodníků, proto bude tento zvon s úchytem z pérové oceli chránit poctivě i vaše dveře.

Na ploché pérové pružině je vytvořen záhyb, který umocňuje rozvážnou frekvenci zvonění.

Velký Svatý Mikuláš je vyroben s použitím našeho největšího zvonku velikosti 7,5 cm x 9,5 cm.

Libovolné připevnění

Zvonek je možné připevnit přímo na dveře, nad ně, nebo vedle nich.

Na dveřích:

Pokud je zvonek připevněn přímo na dveřích obchodu, je vhodné umístit jej tak, aby horní část pružiny přesahovala nahoru. Při zavření tak dojde ke stlačení pružiny rámem dveří směrem dolů a dochází zároveň k útlumu kmitání. Účelem je aby zvonek nezvonil při zavírání, ale při otevírání dveří obchodu. Při otevření se pak pružina uvolní, zvonek zazvoní a upozorní na příchozího. Pokud není horní rám dostatečně široký tak aby pružinu stlačoval, doporučuje se připevnit na rám, nebo na zeď libovolný kovový předmět, který to zajistí.

Nade dveřmi:

Při umístění nade dveřmi se doporučuje přihnout plech úchytu zvonku tak, aby zvonek byl lehce nakloněn směrem vpřed. Dveře pak zavadí o spodní hranu zvonku a tím dojde k rozkmitání celé pružiny. Nakloněním zvonku a lze zamezit tomu, aby byl zvonek případně přivřen do dveří.

Vedle dveří:

Při umístění zvonku vedle dveří je možné umístit zvonek těsně vedle hrany dveří, tak aby došlo k rozhoupání zvonku samotnou hranou dveří. Pokud by to nebylo možné, umístěte na dveře libovolný předmět, který rozhoupání zvonku zajistí.

Čistý tón zvonu

Zvonky vyrábíme již přes 20 let a za tuto dobu jsme věnovali péči jejich ladění, abychom dosáhli čistých tónů.

Zvon Svatý Mikuláš vydává pevný sytý tón, vhodný právě na tyto dveřní zvony. Díky výrobní technologii jsou naopak omezeny dlouhé nadprahové rezonanční dozvuky, takže pokud je zvonek používán v menších místnostech, nebudou vaše uši trpět. Oceníte tedy čistý nárazový a spodní tón, ale vaše uši budou ušetřeny zbytečných vysokých tónů a frekvencí, které jinak zvony vydávají při doznívání.

Individuální nastavení zvonění

Díky speciálnímu uchycení srdce, používanému u našich dveřních zvonů, je možné měnit polohu osy srdce zvonu. Velmi snadno si tak můžete změnit a nastavit frekvenci úderů podle potřeby. Při otevření dveří pak zvon Svatý Mikuláš zvoní intenzivně, nebo méně intenzivně.

Další nastavení je možné přihnutím mosazného plechu, na kterém je zvon uchycen. Nastavením úhlu zvonu je opět možné určovat další frekvence úderů.

Rozměr zvonu : prům. 7,5 cm x výška 9,5 cm, síla stěny 0,6 mm.

Výkon a ladění: Nárazový tón - F5, frekvence +700 Hz, hlučnost 90 dB

Popis: Zvon na dveře do obchodu, umístění na dveře, nade dveřmi nebo vedle dveří. Součástí zvonu je plochá pérová ocelová pružina, která je rozkmitána pohybem dveří. Zvon je k pružině připevněn mosazným úchytem, který lze podle potřeby přihnout a upravit potřebný náklon zvonu. Zvon má vyosené srdce s možností nastavení, kterým je možné upravit délku jeho kmitu.

Doporučená maloobchodní cena: 310 Kč

Odběr:

Velkoobchod: Prodej do sítě prodejců, velkoobchodní cena z výroby od 5 Ks, nebo při souběžné objednávce ostatních výrobků.

Maloobchod: Jednotlivé kusové maloodběry a vzorky jsou možné po telefonické domluvě na adrese provozovny.

Dveřní zvon do obchodu
zvonek na dvere do obchodu
zvonek na dvere do obchodu
Dveřní zvon do obchodu
Dveřní zvon do obchodu