Zvon nade dveře do obchodu - mosazný zvon Loreta

Mosazný dveřní zvon ve z naší výroby k použití jako dveřní zvon v domech, provozovnách i menších obchodech. Loreta Vám bude připomínat slavnou zvonkohru a spolehlivě vždy upozorní na návštěvníka procházejícího dveřmi. Loreta je vytvořena s použitím zvonků z naší výroby. Většího zvonku s Ø 4,6 cm a výšce 8,7 cm menšího zvonku Ø 3,7 cm a výšce 4,5 cm.

Zvon k umístění nade dveře...

Zvonek je určen k umístění nade dveřmi. Pohybem dveří dojde k rozhoupání spodního zvonku, který rozezní celou sestavu.

Instaluje se zpravidla mimo rám dveří, není jej tedy třeba vrtat. Rozměry pro montáž najdete zde. Pokud však máte zájem připevnit zvonek na rám dveří, lze to snadno provést například na roh rámu.

... ale i vedle dveří

Pokud z nedostatku místa není možné umístit tento zvonek nade dveřmi, můžete ho umístit i vedle nich. K jeho rozeznění je však třeba použít úderník. Ten můžete objednat zvlášť jako příslušenství ke zvonům.

Dveřní zvon na dveře do obchodu - Loreta

Funkce úderníku i s jeho vyobrazením je popsána zde. Můžete také použít libovolný vlastní způsob pro rozeznění zvonu.

Dveřní úderník na zvon

Maloobchodní cena: 260 Kč

Odběr: Velkoobchod - prodej z výroby nebo maloobchod - jednotlivé odběry a vzorky po domluvě na adrese provozovny, telefon, nebo INTERNETOVÝ OBCHOD. Odběr na adrese výrobny, nebo zasíláme poštou.

Objednávkový formulář
Dveřní zvon Loreta k umístění na dveře do obchodu.

Čistý tón dveřního zvonu

Zvonky vyrábíme již přes 20 let a za tuto dobu jsme věnovali péči jejich ladění, abychom dosáhli čistých tónů.

Zvon Loreta vydává v sestavě tóny vhodné právě pro Vaše uši i uši Vašich návštěvníků a zákazníků. Díky výrobní technologii jsou naopak omezeny dlouhé nadprahové rezonanční dozvuky, takže pokud je zvonek používán v menších místnostech, nebudou vaše uši trpět. Oceníte tedy čistý nárazový a spodní tón, ale vaše uši budou ušetřeny zbytečných vysokých tónů a frekvencí, které jinak zvony vydávají při doznívání.

Individuální nastavení zvonění dveřního zvonku

Díky speciálnímu uchycení srdce, používanému u našich dveřních zvonů, je možné měnit polohu osy srdce většího zvonu. Velmi snadno si tak můžete změnit a nastavit frekvenci úderů podle potřeby. Je také možné změnit délku zavěšení srdce zvonu. Při otevření dveří pak střední zvonek zvoní intenzivně, nebo méně intenzivně, hlasitěji, nebo méně hlasitě.

Čím se rozezní zvonek?

Sestava zvonů se rozezní horní hranou dveří při nárazu do menšího spodního zvonku.

Při umístění vedle dveří, nebo pro výraznější rozkývání zvonků je však možné doobjednat úderník. Úderník je vyroben z mosazného drátu, který lze podle potřeby přihnout. Jeho ohnutím snadno můžete docílit nastavení úderu do zvonu. Úderník pro dveřní zvon je vyroben tak, aby ho bylo možné použít pro libovolné umístění zvonu. Aby nedošlo k viditelnému narušení dveří, přivrtejte úderník do boční hrany dveří. Při umístění nade dveřmi do horní hrany, při umístění vedle dveří do boční hrany - návod najdete zde.

Montáž úderníku pro dveřní zvonek

Jak nastavit výšku zvonu na dveřích?

Je možné, že uchycení zvonu Vám bude vycházet nad rám dveří. Určitě je snazší vrtat uchycení zvonu do rámu dveří, než na hmoždinky ve zdi.

V takovém případě pouze jednoduše změňte výšku zavěšení zvonu Loreta podle potřeby. Stejně tak můžete výšku změnit i pro zvolení a změnu intenzity úderu dveří do samotného zvonku.

Očko příchytky nejprve pevně připevněte k rámu dveří, nebo jiné podložce. Nyní můžete opatrně ohnout držák směrem vzhůru, nebo dolů a změnit tak výšku zvonu podle potřeby, aby dveře optimálně rozpohybovaly spodní zvon.

Držák zvonu je vyroben tak, aby s ním bylo možné pohybovat. Síla, pevnost a poměr mosazného materiálu je zvolen tak, aby optimálně sloužil zavěšení zvonu - pružnost a přitom byl pevný a odolný. Jeho výhodou je, že jej lze omezeně za studena dotvarovat.

Dveřní zvon Loreta - nastavení výšky
Objednávkový formulář

Rozměr zvonu : Většího zvonek Ø 4,6 cm a výška 8,7 cm, menší zvonek Ø 3,7 cm a výška 4,5 cm.

Výkon a ladění: Tón F7#, -2.970 Hz, 84 dB

Dveřní zvon na dveře do obchodu - Loreta
Dveřní zvon na dveře do obchodu Loreta
Dveřní zvon na dveře do obchodu - Loreta
Dveřní zvonek Loreta - montáž

Způsoby montáže dveřního zvonku Loreta:

1) Nade dveřmi

2) Na roh rámu dveří

3) Vedle dveří, zde je třeba na boční hranu dveří montovat úderník, který rozkýve zvonek.

Zvon na dveře do obchodu - Loreta

Proč Loreta ?

Název zvonu Loreta pochází známé zvonkohry na kostele Narození Páně, barokní památce zvané Loreta, na Loretánském náměstí v Praze.

Sama památka pochází od italského poutního místa, kde se nachází Santa Casa - Svatá chýše, původně domek, obývaný Pannou Marií Loretánskou (Maria di Loreto, Madonna di Loreto, Nostra Signora di Loreto) v Nazaretu v Palestině, kde jí údajně archanděl Gabriel zvěstoval, že se stane Matkou Boží.

Zvonkohra, která příchozí každou hodinu povzbuzuje k modlitbě, k Loretou nerozlučně patří. Na konci 17. století kdy byla sestavena byla v českém prostředí skutečnou pozoruhodností. Autorem všech třiceti signovaných zvonků z let 1683-91 je amsterodamský městský zvonař Claude Fremy. Zvonky v Loretě byly roku 1695 slavnostně vysvěceny. Každý zvon měl svého kmotra z řad vysoké šlechty, nad prvním z nich převzal patronát sám císař Leopold I. Pražský hodinář Petr Neumann potom v průběhu několika měsíců zvonkohru sestavil a napojil na hodinový stroj s mechanismem na principu kovového válce s kolíky pro nastavení různých melodií. Zvonky lze zároveň ovládat pomocí klaviatury o rozsahu 2 a 1/2 oktávy, na niž se dodnes hrají o církevních svátcích různé skladby. Podobné památečné zvonkohry lze slyšet např. v Amsterodamu, Delftu, Bruggách nebo Berlíně.