Zvon do obchodu - mosazný dveřní pérový zvon "Malý Svatý Mikuláš"

Mosazný dveřní zvon ve z naší výroby k použití jako dveřní zvon v domech, provozovnách i menších obchodech. Svatý Mikuláš je patronem všech obchodníků, proto bude tento zvon s úchytem z pérové oceli chránit poctivě i vaše dveře.Na ploché pérové pružině je vytvořen záhyb, který umocňuje rozvážnou frekvenci zvonění.

Malý Svatý Mikuláš je vyroben s použitím našeho  zvonku střední velikosti 5,5 cm x 7 cm.

Libovolné připevnění

Zvonek je možné připevnit přímo na dveře, nad ně, nebo vedle nich. Připevnění je zpravidla bez narušení dveří.

Objednací kód: SVAMIK012

zvonek na dveře do obchodu - dveřní zvonek

VEDLE DVEŘÍ - umístění zvonku do obchodu:

NADE DVEŘMI - umístění zvonku do obchodu:

Při umístění zvonku vedle dveří použijte přiložený mosazný úderník k rozeznění zvonu.  

Úderník lze montovat na boční hranu dveří tak, aby dveře nebyly narušeny z pohledová strany. Funkce úderníku i s jeho vyobrazením je popsána zde. Můžete také použít libovolný vlastní způsob pro rozeznění zvonu.

K montáži zvonu by mělo dojít bez narušení rámu dveří - zvon se připevňuje ve vzdálenosti až 9,5 cm od hrany dveří. Úderník, který je třeba pro rozeznění zvonu se pak připevňuje do boční hrany dveří, takže je nijak citelně nenaruší. Máte-li plastové dveře, nebo jiné dveře, které nechcete narušit vrtáním, čtěte návod zde

Zcela bez vrtání:

Nově jsme uvedli montážní sadu ke dveřnímu zvonu Svatý Mikuláš, která umožňuje připevnění zvonu na plastové dveře zcela bez vrtání. Sada je vhodná pro plastové dveře při umístění vedle dveří.

Pružina zvonku je připevněna do plastové destičky, která je nalepena na rám plastových dveří oboustrannou lepicí páskou. Rozměr destičky je 6 cm na šířku. Funkčnost sady je ověřena a sada umožní pevné velmi odolné připevnění zvonu na plastové dveře, zároveň je však možné ji později kdykoli ze dveří odstranit bez poškození dveří. Montáže je velice jednoduchá. Sada zárověň obsahuje úderník.

Více informací o této sadě najdete zde.

Při umístění zvonku nade dveřmi použijte přiložený úderník aby tak aby narazil na zvon. Funkce úderníku i s jeho vyobrazením je popsána zde. Můžete také použít libovolný vlastní způsob pro rozeznění zvonu, jako například přímé rozeznění hranou dveří, je však třeba montáž provést s ohledem na to, aby se zvon při větším rozkývání neocital pod hranou dveří a nedošlo k jeho přivření do dveří.

Při montáži nade dveřmi je třeba počítat s prostorem pro celou sestavu min. 28 cm nad horní hranou dveří (čistá výška sestavy zvonu je 23 cm). Schéma s rozměry zvonu najdete zde.

K montáži zvonu by mělo dojít bez narušení rámu dveří - zvon se připevňuje ve vzdálenosti až 8,5 - 12 cm od horní hrany dveří. Úderník, který je třeba pro rozeznění zvonu se pak připevňuje do horní hrany dveří, takže je nijak citelně nenaruší. Máte-li plastové dveře, nebo jiné dveře, které nechcete narušit vrtáním, čtěte návod zde.

Objednací kód: SVAMIK012   

Dveřní úderník na zvon
Objednávkový formulář

NA DVEŘÍCH - umístění zvonku do obchodu:

Pokud je zvonek připevněn přímo na dveřích obchodu, je vhodné umístit jej tak, aby horní část pružiny přesahovala nahoru. Při zavření tak dojde ke stlačení pružiny rámem dveří směrem dolů a dochází zároveň k útlumu kmitání. Účelem je aby zvonek nezvonil při zavírání, ale při otevírání dveří obchodu. Při otevření se pak pružina uvolní, zvonek zazvoní a upozorní na příchozího. Pokud není horní rám dostatečně široký tak aby pružinu stlačoval, doporučuje se připevnit na rám, nebo na zeď libovolný kovový předmět, který to zajistí.

 

Čistý tón zvonu

Zvonky vyrábíme již přes 20 let a za tuto dobu jsme věnovali péči jejich ladění, abychom dosáhli čistých tónů

Zvon Svatý Mikuláš vydává pevný sytý tón, vhodný právě na tyto dveřní zvony. Díky výrobní technologii jsou naopak omezeny dlouhé nadprahové rezonanční dozvuky, takže pokud je zvonek používán v menších místnostech, nebudou vaše uši trpět. Oceníte tedy čistý nárazový a spodní tón, ale vaše uši budou ušetřeny zbytečných vysokých tónů a frekvencí, které jinak zvony vydávají při doznívání. 

Individuální nastavení zvonění 

Díky speciálnímu uchycení srdce, používanému u našich dveřních zvonů, je možné měnit polohu osy srdce zvonu. Velmi snadno si tak můžete změnit a nastavit frekvenci úderů podle potřeby. Je také možné změnit délku zavěšení srdce zvonu. Při otevření dveří pak zvon Svatý Mikuláš zvoní intenzivně, nebo méně intenzivně, hlasitěji, nebo méně hlasitě.

Další nastavení je možné přihnutím mosazného plechu, na kterém je zvon uchycen. Nastavením úhlu zvonu je opět možné určovat další frekvence úderů. 

Čím se rozezní zvon? 

Ke zvonům přikládáme úderník, který přišroubujete na dveře. Druhá strana s kulatým očkem pak bude rozeznívat zvon. Úderník je vyroben z mosazného drátu, který lze podle potřeby přihnout. Jeho ohnutím snadno můžete docílit nastavení úderu do zvonu. Úderník pro dveřní zvon je vyroben tak, aby ho bylo možné použít pro libovolné umístění zvonu. Aby nedošlo k viditelnému narušení dveří, přivrtejte úderník do boční hrany dveří. Při umístění nade dveřmi do horní hrany, při umístění vedle dveří do boční hrany - návod najdete zde.

Dveřní zvon na a nad dveře do obchodu
Montáž úderníku pro dveřní zvonek

                  

Rozměr zvonu : prům. 5,5 cm x výška 7 cm, síla stěny 0,6 mm.

Výkon a ladění: Nárazový tón - C6, frekvence +1070 Hz, hlučnost 90 dB

Popis: Zvon na dveře do obchodu, umístění na dveře, nade dveřmi nebo vedle dveří. Součástí zvonu je plochá pérová ocelová pružina, která je rozkmitána pohybem dveří. Zvon je k pružině připevněn mosazným úchytem, který lze podle potřeby přihnout a upravit potřebný náklon zvonu. Zvon má vyosené srdce s možností nastavení, kterým je možné upravit délku jeho kmitu.

Objednací kód: SVAMIK012

Odběr:

Maloobchod: Jednotlivé kusové maloodběry a vzorky jsou možné po telefonické domluvě na adrese provozovny, telefon, nebo objednacím formulářem. Odběr na adrese výrobny, nebo zasíláme poštou i do všech okolních státu EU (stránka pro Slovensko , Polsko).

Velkoobchod: Prodej do sítě prodejců, velkoobchodní cena z výroby od 5 Ks, nebo při souběžné objednávce ostatních výrobků.

Zvonek na dveře do obchodu

  

V kterých prodejnách už tyto zvony zvoní? Například Farmářský obchod Český grunt v Uhříněvsi, Muzeum Českého Ráje v Turnově a další.

Dveřní zvon - obsah balení

Zde na obrázku je aktuální podoba a obsah balení dveřního zvonu malý svatý Mikuláš.

Balení obsahuje:

1) mosazný zvon připevněný na pérové pružině

2) nárazník k připevnění na dveře

3) 4 odpovídající šroubky do dřeva

4) návod k nastavení zvonu (úprava intenzity zvonění)

Zvon na dveře do obchodu - Malý svatý Mikuláš
Montáž úderníku dveřního zvonu
Rozměry dveřního zvonku Svatý Mikuláš

Klíčová slova: Mosazné a bronzové zvonky na dveře, Zvonek do obchodu