ROLNIČKY

 

Funkční mosazné lisované rolničky z naší výroby. 

Jsou lisovány z masivního materiálu, mají tedy odpovídající klasickou váhu a jasný a čistý tón a tím jsou odlišovány od levných tenkostěnných výlisků určených pro galanterní účely. Díky svému dobrému zvuku se dobře hodí pro hudební účely, jako signálka pro rybáře, rolničky pro turisty na odhánění medvědů, pro myslivecké psy k odhánění divočáků, pro kočky a mnoho dalších účelů. Vyrábíme také rolničky s magnetickými tlumítky, se závěsy na suchý zip atd. 

Vzhledem ke svému poctivému a původnímu zpracování tyto rolničky zdobí mnoho drahocenných divadelních kostýmů. Můžete je koupit u nás za ceny z výroby.

 

Plašičky na medvědy -Rolnička s kůží na karabině

Rolnička s magnetikým tlumítkem na kůži s karabinou.

Výroba mosazných rolniček a zvonků.

 Rozměr: Ø 28mm, Cena 40 Kč, objednací kód ROLV3, 12g, 80dB, 2900 Hz, VIDEO

Rozměr: Ø 20mm, Cena 35 Kč, objednací kód ROLM4, 6g, 72dB, 2570 Hz

Rozměr: Ø 15mm, Cena 30 Kč, objednací kód ROMM9, 3g, 54dB, 300 Hz

Materiál: Tažená mosaz, 0,7 mm

Rolničky 2,8 cm - 2 cm - 1,5 cm

Mosazné rolničky s kvalitním zvukem. Nýtovací rolničky vhodné pro perkuse, plašičky, darmovisy a sedlářské aplikace.

Velké rolničky 2,8 cm
Rolničky 2,8 cm - 2 cm - 1,5 cm
Malé rolničky - 1,5 cm
Rolničky 2,8 cm - 2 cm - 1,5 cm
Rolničky 2,8 cm - 2 cm - 1,5 cm
Rolničky mosazné perkuse

Perkuse

Rolničky mosazne perkuse

Rolničkové darmovisy na koňské postroje

Zlatá novoroční prasátka - novoročenky do peněženky

Tradice čekání na zlaté prasátko

Česká tradice vycházející ze štědrovečerního přísného půstu. Zlaté prasátko se může ukázat každému, kdo poctivě dodržel půst. V dnešní pokrokové době si čekání můžete zpříjemnit zlatým prasátkem, které již najdeme pod vánočním talířem. A pak šup s ním rovnou do peněženky!

Půsty byly v naší krajině široce zakořeněné a nebyly příčinou nedostatku ale důležitou zdravotní očistou. A také pomohly uchránit nová rodící se jarní mláďátka před snědením. Veselá vánoční tradice hledání zlatého prasátka se postupně stala oblíbenou zejména u dětí. Vzhledem k tomu, že půsty však byly a stále jsou určeny pouze pro osoby v dokončeném růstu, přísné podmínky půstu jsou dětem zmírňovány. Aby dětem, čekání na Ježíška, co nejvíce uteklo, hledají zlaté prasátko. Dětěm se slibuje že pokud nebudou ujídat cukrátka ze stromečku, nebo dobrůtky ze stolu tak prasátko uvidí. A to by v tom byl čert aby se ve vánočních odlescích nějaké to prasátko neukázalo. My jsme se například celý štědrý večer bavili tím, jak naše malá dcerka našla své prasátko v odlesku na zdi od rozbaleného stříbrného toasteru. Dodnes na vánoční prasátko věří.

Zlato signalizovalo slunce a odchod zimy. Pro dospělé je tradiční držení půstu od půlnoci před Štědrým dnem do západu slunce. Klasický půst znamená nejíst vůbec nic a požívat pouze vodu.

Prasátka pro štěstí do peněženky

Mosazné prasátko do peněženky z naší ražby. Kupte na e-hopu.

EN: Jingle Bells. Functional brass jingle bells. Bear Bells.

DE: Jingle Bells. Funktionelle Pressmessing Glocken.