DVEŘNÍ ZVONY

Zvon na dveře do obchodu "Svatý Mikuláš" a "Loreta"

Dveřní zvon pro ochranu obchodu, zavěšený na pérové oceli.

Mosazný dveřní pérový zvon "Svatý Mikuláš" ve viktoriánském stylu

___________________________________________________________________

Dveřní zvon malý svatý Mikuláš

Rozměr zvonu : prům. 5,5 cm x výška 7 cm, síla stěny 0,6 mm.

Výkon a ladění: Nárazový tón - C6, frekvence +1070 Hz, hlučnost zvonku 90dB, hlučnost v sestavě dveřního zvonku 60dB

Popis: Nejoblíbenější zvon na dveře do obchodu - umístění na dveře, nade dveřmi nebo vedle dveří. Součástí zvonu je plochá pérová ocelová pružina, která je rozkmitána pohybem dveří. Zvon je k pružině připevněn mosazným úchytem, který lze podle potřeby přihnout a upravit potřebný náklon zvonu. Zvon má vyosené srdce s možností nastavení, kterým je možné upravit délku jeho kmitu. Ke zvonu je přikládán úderník, jehož použití dále rozšiřuje individuální možnosti nastavení zvonění.

Připevnění bez zjevného narušení dveří nebo dveřního obložení. Nově je možné objednat sadu pro připevnění zvonu na plastové dveře zcela bez vrtání.

Objednací kód: SVAMIK012

Dveřní mosazný zvon do obchodu
Další informace a popis

více detailů o tomto zvonku

Maloobchodní cena: 320 Kč

Odběr: Velkoobchod - prodej z výroby nebo maloobchod - jednotlivé odběry a vzorky po domluvě na adrese provozovny, telefon, nebo objednávkou v INTERNETOVÉM OBCHODĚ. Odběr na adrese výrobny, nebo zasíláme poštou.

Objednávkový formulář
Dveřní zvon svatý mikuláš

Materiál: lisovaná a soustružená mosaz,

pérová ocel

Vyobrazení: na obrázku vpravo je skutečná aktuální podoba tohoto zvonu

Ostatní: Vyosené srdce s více způsoby nastavení intenzity zvonění

Autor a výroba: Zvonkov, ČR

Obsah balení: 1x zvonek na pérové pružině, 2x mosazný šroubek do dřeva, návod k nastavení zvonu.

Doplňky: Mosazný úderník na dveře + 2x mosazný šroubek do dřeva, plastový úderník, sada pro upevnění bez vrtání na plastové dveře.

V kterých prodejnách už tyto zvony zvoní? Například Farmářský obchod Český grunt v Uhříněvsi, Muzeum Českého Ráje v Turnově a další.

___________________________________________________________________

Dveřní zvon velký svatý Mikuláš

Rozměr zvonu : prům. 7,5 cm x výška 9,5 cm, síla stěny 0,6 mm.

Výkon a ladění: Nárazový tón - F5, frekvence +700 Hz, hlučnost zvonku 90dB, hlučnost v sestavě dveřního zvonku 58dB

Popis: Stejná velikost pružiny, jako má Malý Mikuláš, ale s použitím o 1/3 většího zvonu s těžším srdcem. Vydává hlubší a sytější tón. Zvon na dveře do obchodu, umístění na dveře, nade dveřmi nebo vedle dveří. Součástí zvonu je plochá pérová ocelová pružina, která je rozkmitána pohybem dveří.

Zvon je k pružině připevněn mosazným úchytem, který lze podle potřeby přihnout a upravit potřebný náklon zvonu.

Zvon má vyosené srdce s vícenásobnou možností nastavení, kterým je možné upravit délku jeho kmitu.

Tato sestava s větším 7,5 cm širokým zvonkem vydává menší počet kmitů s rozvážnějším tónem. Zvonek je větší a těžší, takže pružina se pohybuje klidněji.

Objednací kód: SVAMIK046

Dveřní zvon na dveře do obchodu - Velký Svatý Mikuláš
Další informace a popis

více detailů o tomto zvonku

Maloobchodní cena: 370 Kč

Odběr: Velkoobchod - prodej z výroby nebo maloobchod - jednotlivé odběry a vzorky po domluvě na adrese provozovny, telefon, nebo v INTERNETOVÉM OBCHODĚ.

Odběr na adrese výrobny, nebo zasíláme poštou.

Objednávkový formulář

___________________________________________________________________

Dveřní zvonek Loreta

Rozměr zvonu : .

Výkon a ladění: .

Popis: Dveřní sestava zvonků Loreta pro umístění nade dveře do menších obchodů. Závěs zvonků vydává harmonické zvonění. Zvonění se rozezní po dotyku horní hrany dveří se spodním zvonkem "Palečkem". Horní závěs je vyroben z optimálního materiálu tak, aby došlo k jeho mírnému rozkmitání a aby tak udržel zvonky co nejdéle v pohybu. Vrchní zvon má vyosené srdce s možností nastavení, kterým je možné upravit délku jeho kmitu.Připevnění bez zjevného narušení dveří nebo dveřního obložení.Objednací kód: LORETA03

Dveřní zvon na dveře do obchodu - Loreta
Další informace a popis

více detailů o tomto zvonku

Maloobchodní cena: 260 Kč

Odběr: Velkoobchod - prodej z výroby nebo maloobchod - jednotlivé odběry a vzorky po domluvě na adrese provozovny, telefon, nebo INTERNETOVÉM OBCHODĚ.

Odběr na adrese výrobny, nebo zasíláme poštou.

Objednávkový formulář

Materiál: lisovaná a soustružená mosaz

Vyobrazení: na obrázku vpravo je skutečná aktuální podoba tohoto zvonu

Ostatní: Vyosené srdce s jedním způsobem nastavení intenzity zvonění

Autor a výroba: Zvonkov, ČR

Obsah balení: 1x sestava zvonků, 2x mosazný šroubek do dřeva, návod k nastavení zvonu.

___________________________________________________________________

Zvonky Svatý Mikuláš a Loreta jsou používány jako dveřní zvony v domech, provozovnách i menších obchodech. Svatý Mikuláš je patronem všech obchodníků, proto bude tento zvon s úchytem z pérové oceli chránit poctivě i vaše dveře. Zvon Loreta vám svým citlivým zvoněním bude stále připomínat slavnou zvonkohru.

Zvonky vyrábíme již přes 20 let a za tuto dobu jsme věnovali péči jejich ladění, abychom dosáhli čistých tónů.

Zvon Svatý Mikuláš vydává pevný sytý tón, vhodný právě na tyto dveřní zvony. Díky výrobní technologii jsou naopak omezeny dlouhé nadprahové rezonanční dozvuky, takže pokud je zvonek používán v menších místnostech, nebudou vaše uši trpět. Oceníte tedy čistý nárazový a spodní tón, ale vaše uši budou ušetřeny zbytečných vysokých tónů a frekvencí, které jinak zvony vydávají při doznívání.

Díky speciálnímu uchycení srdce, používanému u našich dveřních zvonů, je možné měnit polohu osy srdce zvonu. Velmi snadno si tak můžete změnit a nastavit frekvenci úderů podle potřeby. Při otevření dveří pak zvon Svatý Mikuláš zvoní intenzivně, nebo méně intenzivně. Díky konstrukci dveřního zvonu jsou tu ale ještě nejméně dva další způsoby, jak ovlivnit intenzitu zvonění: Jeden způsob jak to lze docílit je přihnutím mosazného závěsu a změnit tak úhel polohy zvonu, další způsob je zkrácením závěsu srdce. Závěs srdce je ohebný a je možné jej zcela ohnout až o polovinu. Tímto způsobem se také podstatně změní intenzita zvonění.

Kdo byl svatý Mikuláš:

Sv. Mikuláš z Myry je patron obchodníků a prodavačů, svátek se slaví 6. prosince

Svatý Mikuláš se narodil před 1700 lety v dnešním Turecku.

Když byl v jeho biskupském městě velký hlad, připlula do přístavu loď naložená obilím, které měla dovézt do Říma. Mikuláš žádal, aby lodníci složili část nákladu na záchranu místních obyvatel před hladem. Ti nechtěli, protože měli dovézt do cíle všechno a báli se, že budou potrestáni, když bude něco chybět. Mikuláš je ujistil, že to dobře dopadne, oni ho poslechli a v Římě skutečně nic nechybělo. To je tedy příběh proč je uctíván jako patron obchodníků a prodavačů.

Je zobrazován jako biskup s knihou a třemi zlatými koulemi na ní (někdy s třemi jablky). Je to připomínka toho, že darem peněz zachránil tři dcery chudého tatínka před prodejem. Někdy je zobrazován, jak zachraňuje tři nevinné mladíky před falešným obviněním. Ve Francii je zase častý obraz tří dětí, který zlý řezník zabil a naložil do soli. Svatý Mikuláš je probudil a ony měly dojem, že jen spaly.

V mládí se Mkuláš vypravil na pouť do Svaté země. Na lodi je potkala velká bouře. Mikuláš se modlil a na jeho přímluvu Bůh bouři utišil. Proto je také vzýván jako pomocník lidí kolem vody, námořníků, vorařů a také těch, kteří jsou ohroženi vodním živlem při povodních. Proto jsou jeho kostely v blízkosti řek (v Praze na Malé Straně) anebo mezi nimi (Velké Meziříčí, České Budějovice).

Loreta:

Název zvonu Loreta pochází známé zvonkohry na kostele Narození Páně, barokní památce zvané Loreta, na Loretánském náměstí v Praze.

Sama památka pochází od italského poutního místa, kde se nachází Santa Casa - Svatá chýše, původně domek, obývaný Pannou Marií Loretánskou (Maria di Loreto, Madonna di Loreto, Nostra Signora di Loreto) v Nazaretu v Palestině, kde jí údajně archanděl Gabriel zvěstoval, že se stane Matkou Boží.

Zvonkohra, která příchozí každou hodinu povzbuzuje k modlitbě, k Loretou nerozlučně patří. Na konci 17. století kdy byla sestavena byla v českém prostředí skutečnou pozoruhodností. Autorem všech třiceti signovaných zvonků z let 1683-91 je amsterodamský městský zvonař Claude Fremy. Zvonky v Loretě byly roku 1695 slavnostně vysvěceny. Každý zvon měl svého kmotra z řad vysoké šlechty, nad prvním z nich převzal patronát sám císař Leopold I. Pražský hodinář Petr Neumann potom v průběhu několika měsíců zvonkohru sestavil a napojil na hodinový stroj s mechanismem na principu kovového válce s kolíky pro nastavení různých melodií. Zvonky lze zároveň ovládat pomocí klaviatury o rozsahu 2 a 1/2 oktávy, na niž se dodnes hrají o církevních svátcích různé skladby. Podobné památečné zvonkohry lze slyšet např. v Amsterodamu, Delftu, Bruggách nebo Berlíně.

Něco o zvonech a jejich tónech:

Zvony obecně vydávají cca 70 - 100 tónů. Čím více je zvon větší, tím více se tóny pohybují na hranici slyšitelnosti. Po úderu na zvon se ozvou tyto hlavní tóny v následujícím pořadí:

- nárazový tón (základní)

- spodní tón (nejhlubší tón zvonu, nejlépe o oktávu nižší než nárazový)

- prima (nejdelší tón zvonu, který by se měl shodovat s nárazovým)

- kvinta, tercie a svrchní oktáva

Kromě harmonické shody je ale důležitá také barva, hlasitost a délka zvuku zvonu. Dosah zvuku zvonů lze také ovlivnit užitím dobré dřevěné hlavy (u větších litých zvonů).

Při souzvuku více zvonů je možno dosáhnout harmonický souzvuk (akord). A to buď melodický (stupnice) nebo harmonicko-melodický (akord ve stupnici).

Existuje mnoho kombinací. U církevních zvonů se například často používalo například C,ES,F (TE DEUM), nebo C,ES,F,G - KYRIE.

Předměty pro štěstí do peněženky, nebo pod vánoční či svatební talíř.

Klíčová slova: dveřní zvonky, dveřní zvony, zvony na dveře do obchodu, mosazný, bronzový

EN: Door bells. Decorative bells on the door

DE: Türklingeln. Dekorative Glocken an der Tür