ZLATÉ PRASÁTKO (mosaz)
Štěstíčka do peněženky - novoročenky
ORIGINÁLNÍ česká RAŽBA

Do peněženky - pod svatební a vánoční talíř - do obálky - k dekoracím - pro přívěsky

Zlaté PF prase s ražbou Nového roku - 2025

Zlaté PF prasátko z mosazného plechu do peněženky a menší prasátko (selátko).
Štěstí do peněženky, zlatá prasátka a selátka - štěstí do peněženky 2024 letos koupíte také v našich stáncích a v e-shopu.

Váha: 3 g, Výrobce: Zvonkov, ČR, Výška: 35mm mm, Šířka: 45mm mm, Materiál: Mosaz

Mosazné novoročNÍ PŘÁNÍ do peněženky - zlaté p.F. prasátko na vánoce a na nový rok

Česká ražba malých novoročenek do peněženky

Novoročenka do peněženky - zlaté p.f. prasátko

Ražba mosazných prasátek

Mosazné novoročNÍ PŘÁNÍ - zlaté p.f. do peněženky

Vhodné pod peněženky, dejte si je jako přání nového přání rovnou do ruky, nebo ještě lépe pod vánoční talíř.
Levné a vtipné přání na vánoce a na nový rok!

Prasátka pro štěstí do peněženky

Ražba zahájena!

Novoročenka do peněženky

Zlaté - mosazné leštěné prasátko. Novoročenka jako dárek přímo do ruky. Vložte si je pod vánoční talíř na rodinné večeři, obdarujte přátele, kolegy, známé. Nalepte je na dárek nebo na vánoční přání.

KARTONOVÉ PŘÁNÍ - novoročenka se Zlatým PF prasátkem

Malý karton bez textu, nebo větší s předtištěným textem. Pod P.F. prasátko (nebo P.F. selátko) můžete fixou doplnit vlastní text, nebo jen podpis. KARTON + PEVNÝ CELOFÁN + mosazné P.F do peněženky.
Na karton vkládáme i další naše tvary - podkova, kominíček, čtyřlístek, anděl, prasátko bez čísla roku.
Zlaté PF prasátko z mosazného plechu do peněženky nebo menší prasátko (selátko).
Štěstí do peněženky, zlatá prasátka a selátka - štěstí do peněženky 2024 letos koupíte také v našich stáncích a v e-shopu.

P.F. Novoročenka zlaté prasátko na kartonu

Zlaté PF SELE s ražbou Nového roku

PF selátka do peněženky: Razíme čistá zlatá prasátka a selátka a také s ražbou a PF číslem Nového roku.
Štěstí do peněženky, zlatá selátka - štěstí do peněženky letos koupíte také v našich stáncích a v e-shopu.

Váha: 1 g, Výrobce: Zvonkov, ČR, Výška: 12mm, Šířka: 23mm, Materiál: Mosaz

Selátko do peněženky

Váha: 1 g, Výrobce: Zvonkov, ČR, Výška: 12mm, Šířka: 23mm, Materiál: Mosaz

PF Selátko do peněženky

Váha: 1 g, Výrobce: Zvonkov, ČR, Výška: 12mm, Šířka: 23mm, Materiál: Mosaz

VIDEO - jak se razí zlatá prasátka pod tlakem 40 tun

Podívejte se, jak pro vás razíme P.F. mosazná PRASÁTKA

Prasátka a selátka razíme pod vysokým tlakem 40 tun. Nejprve z mosazného plechu nastřiháme mosazné výlisky, které pak vložíme do formy, kterou máme každý rok připravenu s novým letopočtem. Vše pak ještě projde leštícím procesem v leštících bubnech aby byl lesk co největší. Lesknou se jako opravdové zlato!

A takhle se razí menší SELÁTKA do peněženky

Zlatá selátka a prasátka z mosazi razíme pod vysokým tlakem 40 tun. Nejprve z mosazného plechu nastřiháme mosazné výlisky, které pak vložíme do formy, kterou máme pro každý rok připravenu s novým letopočtem. Vše pak ještě projde leštícím procesem v leštících bubnech aby byl lesk co největší. Lesknou se jako opravdové zlato!

Dárek do peněženky, který udělá každému radost!

Štěstíčko do peněženky vyrobené z leštěné mosazi. Originální česká každoroční limitovaná ražba. Raženo stejným způsobem, jakým se razí mince.  S ražbou číslice roku slouží jako PF novoročenka s pour feliciter - přání nového roku. Vhodné samostatně, do peněženky, pro vložení do obálky, pod vánoční talíř ap.

Ražbu PF provádíme zpravidla na závěr roku v období listopad - prosinec, kdy je také tento výrobek dostupný. Nyní však  již můžete posílat objednávky.

PF prasátko vkládáme také do speciálních kartonových přání a průhledných celofánových obálek, které je možné darovat samostatně, nebo dole doplnit vaším podpisem. 

Kvalitní mosazný leštěný výlisek  - pod talíř, na zavěšení, do obálky, dekorace zboží a balíčků, svatby, vánoce.

Tyto drobné předměty jsou raženy z kvalitní mosazi stejným tradičním způsobem, jako mince. Jsou vhodné zejména pro štěstí do peněženky, pod vánoční talíř, na zavěšení, do obálky, dekorace zboží a balíčků, svatby, vánoce...

Dekorace, která se stává trvalým dárkem.

Malé, velmi precizně zpracované a leštěné výlisky, jsou oboustranné a vynikají jejich drobné detaily. Jsou velmi vhodné jako překvapení vkládané pod vánoční nebo svatební talíř. Hosté u stolu tak naleznou zajímavé překvapení, které si pak mohou vložit pro štěstí do peněženky, nebo vložit do obálky a odeslat. Vhodné tvary vyrábíme také ve formě novoročních PF štěstíček. Výlisky jsou také dodávány s otvorem pro zavěšení a jsou tak velmi vhodné jako komponenty pro nespočet dalších činností jako je aranžování dárkových balení, výroba dekorací a dalších předmětů. Funkční dekorace, která se nevyhodí a obdarovaný si vždy vzpomene od koho ji obdržel.

Zlatá štěstíčka do peněženky z mosazi

Novoročenka - Zlaté PF prasátko s číslem roku

Zpráva z 1.9.2024: Nyní již razíme prasátka PF 2024! Objednávejte.

Novoročenka - Zlaté PF prasátko s číslem roku

Razíme vždy prasátka s aktuálním číslem Nového roku.

prasátko s vlastním logem

Jako malý předvánoční a vánoční dárek - novoročenka pro zaměstnace. Prasátko, které si vloží do své peněženky pro štěstí. S logem společnosti. Takto posíláme náhled před výrobou.

prasátko s vlastním logem

Jako malý předvánoční dárek pro zaměstnace. Prasátko, které si vloží do své peněženky pro štěstí. S logem společnosti. Takto posíláme náhled před výrobou.

Šťastné předměty do peněženky (štěstíčka - luckies) - ploché mosazné výlisky z české ražby

užití: pod talíř, na zavěšení, do obálky, dekorace zboží a balíčků, svatby, vánoce

Malé, velmi precizně zpracované a leštěné výlisky, jsou oboustranné a vynikají jejich drobné detaily. Jsou velmi vhodné jako překvapení vkládané pod vánoční nebo svatební talíř. Hosté u stolu tak naleznou zajímavé překvapení, které si pak mohou vložit pro štěstí do peněženky, nebo vložit do obálky a odeslat.

Vhodné tvary vyrábíme také ve formě novoročních PF štěstíček.

Výlisky jsou také dodávány s otvorem pro zavěšení a jsou tak velmi vhodné jako komponenty pro nespočet dalších činností jako je aranžování dárkových balení, výroba dekorací a dalších předmětů.

Anděl do peněženky

Váha:1 g, Výrobce:Zvonkov, ČR, Výška:45mm, Šířka:35mm, Materiál:Mosaz

Podkova do peněženky

Váha:1 g, Výrobce:Zvonkov, ČR, Výška:25mm, Šířka:22mm, Materiál:Mosaz

Čtyřlístek do peněženky

Váha:1 g, Výrobce:Zvonkov, ČR, Výška:25mm, Šířka:25mm, Materiál:Mosaz

Kominík do peněženky

Váha:1 g, Výrobce:Zvonkov, ČR, Výška:28mm, Šířka:10mm, Materiál:Mosaz

Kapr do peněženky

Váha:1 g, Výrobce:Zvonkov, ČR, Výška:27mm, Šířka:45mm, Materiál:Mosaz

Prase do peněženky

Váha:1 g, Výrobce:Zvonkov, ČR, Výška:35mm, Šířka:45mm, Materiál:Mosaz

Předměty pro štěstí. Podkova, čtyřlístek, kominík a další štěstíčka jako dárek.

Pro štěstí, podkovy, podkova, čtyřlístek, kominík, štěstíčka, dárek, dárky

EN: Courses for luck. Horseshoe, four-leaf clover, luck and other chimney sweep as a gift.

DE:  Kurse für Glück. Hufeisen, vierblättrige Kleeblatt, Glück und andere Schornsteinfeger als Geschenk.

Štěstíčko do peněženky vyrobené z leštěné mosazi. Originální česká každoroční limitovaná ražba. Raženo stejným způsobem, jakým se razí mince.  S ražbou číslice roku slouží jako PF novoročenka s pour feliciter - přání nového roku. Vhodné samostatně, do peněženky, vložení do obálky, pod vánoční talíř ap.

Ražbu PF provádíme zpravidla na závěr roku v období listopad - prosinec, kdy je také tento výrobek dostupný. Nyní však  již můžete posílat objednávky.

PF prasátko vkládáme také do speciálních kartonových přání a průhledných celofánových obálek, které je možné darovat samostatně, nebo dole doplnit vaším podpisem. 

Kvalitní mosazný leštěný výlisek  - pod talíř, na zavěšení, do obálky, dekorace zboží a balíčků, svatby, vánoce.

Tyto drobné předměty jsou raženy z kvalitní mosazi stejným tradičním způsobem, jako mince. Jsou vhodné zejména jako štěstí do peněženky, pod vánoční talíř, na zavěšení, do obálky, dekorace zboží a balíčků, svatby, vánoce...

Dekorace, která se stává trvalým dárkem.

Malé, velmi precizně zpracované a leštěné výlisky, jsou oboustranné a vynikají jejich drobné detaily. Jsou velmi vhodné jako překvapení vkládané pod vánoční nebo svatební talíř. Hosté u stolu tak naleznou zajímavé překvapení, které si pak mohou vložit pro štěstí do peněženky, nebo vložit do obálky a odeslat. Vhodné tvary vyrábíme také ve formě novoročních PF štěstíček. Výlisky jsou také dodávány s otvorem na zavěšení a jsou tak velmi vhodné jako komponenty pro nespočet dalších činností jako je aranžování dárkových balení, výroba dekorací a dalších předmětů. Funkční dekorace, která se nevyhodí a obdarovaný si vždy vzpomene od koho ji obdržel.

45mm - originální česká ražba - štěstí do peněženky

Tradice vánoc

Všichni, kteří se na Štědrý den postí, by měli podle tradice vidět zlaté prasátko. Jak tento příběh zlatého prasátka vznikl? Počátky zlatého prasátka hledejme pravděpodobně u prastarých pohanů, kteří slavili svátek zimního slunovratu - symboliku nadcházející úrody, prosperity a hojnosti. Nadcházející očekávání nových mláďat ve spojení se vzácným zlatým kovem - zlatých prasátek.

Pro křesťany bylo běžné během adventu držet půst, nelákala je ovšem vidina zlata jako takového, protože prase ně bylo něco podřadného a špinavého, ale vidět Zlaté prasátko představovalo štěstí. Zlato signalizovalo slunce a odchod zimy.  V kombinaci s prasetem slibovalo prosperitu a hojnost. Zlatá barva zůstává po desetiletí neměnná, ale v určitých obdobích se věřilo i na telátko, beránka nebo kohouta.

Tradice půstu

Zde jsou počátky unikátní tradice spojení s hladověním - půsty. Půst je očistou těla ve vhodný čas, kdy nebyl dostatek syté potravy a zároveň v očekávání nové úrody, která přinese potřebnou zeleninu. Zelenina je vhodná potravina po ukončení půstu a zároveň po ukončeném půstu není vhodné jíst těžkou masitou stravu. Toto přirozené hospodářské plánování pomohlo uchránit novorozená mláďátka před snězením a zároveň projít přirozenou očistou těla.
Kdo se tedy postí, dočká se cíle - pěkně do zlatova upečeného prasátka, ale ve vhodný čas, až prasátko bude pěkně vykrmené.

Také o Štědrém dni držíte půst, abyste viděli zlaté prasátko?

Zlaté prasátko dnes

Jelikož se nedařilo rituály s prasetem úplně vymazat z minulých tradic, moudrá historie vytvořila jistý kompromis. A tak celodenní půst na Štědrý den zůstal, prasátko také, ale virtuálně přetransformované v pouhý obrázek na zdi. Ten dnes můžete díky rodičům a technice pozorovat v luxusním zlatém vydání. Dáváte si novoroční přání s motivem prasátka a nebo si dáváte zlatá prasátka pod vánoční talíř.

Zlaté prasátko vypadá úplně stejně jako normální prase. Tradice je udržovaná především pro děti, kteří nejedí celý den a pijí pouze čistou vodu. Má jim to přidat na disciplíně a poslušnosti.

Jedineční ve světě

Naše zlaté prasátko je totiž skutečně jedinečné. Nikdo jiný na naší planetě neuctívá na Štědrý den podobnou tradici. Jako Češi si tedy můžeme s hrdostí připsat další unikát ze světa jídla a hladovění.

Zlaté prasátko jako novoroční přání, nebo pod vánoční talíř